UYGULAMALAR

GAZALTI KAYNAĞI _

Entra sektörde edindiği tecrübe ile iş makineleri, yakıt kazanları, basınçlı kaplar, tarım makineleri, zırhlı araç gövdeleri, yapısal çelik elemanları gibi yoğun kaynak gerektiren uygulamalarda işe özel çözümler sunar. Bu uygulamaların gerektirdiği uzaktan (Offline) programlama, görüntü işleme, lazer sensör veya ark voltajı ile parça takibi gibi teknikler ile etkin ve doğru devreye alma sağlar.


Alüminyum, paslanmaz çelik ve ince saçların kaynağında işe uygun ekipmanları seçerek doğru çözümler üretir.

Uygulamalar

Bom Kaynağı İş makinesi bomlarının robot ile kaynatılması. Slider üzerinde asılmış robot ve serbest tarafı bom boyuna göre hareketli pozisyoner. 10 tonluk pozisyonere puntalanmış halde yüklenen bomun kaynağı için Fanuc robotun ark takibi, dokunma sensörü, kök paso ezberleme, çoklu paso gibi tüm ileri seviye kaynak fonksiyonları kullanılıyor.
Merdane Kaynağı Twin Arc teknolojisi kullanılarak buyük merdanelerin çevresel kaynakları. Tandem torçta ilerleme yönündeki ilk telden akım bilgisi alınarak ark takibi sorunsuz şekilde çalıştırılıyor. Fanuc robotun çoklu paso fonksiyonu (Multipass) ve dokunarak parça bulma (Touch Sense) dairesel yörüngelere uygulanıyor.
Tank Kaynağı Kompresör tanklarının lazer takip sistemi yardımı ile dikiş ve kep kaynaklarının atılması.
Treyler Şasi Kaynağı 14 metre boyundaki treyler şasilerinin kaynağı. Aynı ray üzerinde iki 9 eksen gantry tipi robot ile kaynatılıyor. Lazer kamera ve dokunma sensörü kullanılarak parçaların tam yeri tayin ediliyor.