UYGULAMALAR

GAZALTI KAYNAĞI _

Entra sektörde edindiği tecrübe ile iş makineleri, yakıt kazanları, basınçlı kaplar, tarım makineleri, zırhlı araç gövdeleri, yapısal çelik elemanları gibi yoğun kaynak gerektiren uygulamalarda işe özel çözümler sunar. Bu uygulamaların gerektirdiği uzaktan (Offline) programlama, görüntü işleme, lazer sensör veya ark voltajı ile parça takibi gibi teknikler ile etkin ve doğru devreye alma sağlar.


Alüminyum, paslanmaz çelik ve ince saçların kaynağında işe uygun ekipmanları seçerek doğru çözümler üretir.

uygulamalar

PUNTA / PROJEKSİYON KAYNAĞI _

Özellikle otomotiv endüstrisinde sıkça kullanılan punta kaynağı, proses bilgisi kadar düzgün fikstürleme gerektirmektedir. Entra işin başında otomotiv sektörünün beklentisi olan fikstür ve sistem tasarımı, simülasyon ve çevrim zamanı çalışmalarını yaparak, anahtar teslimi punta ve projeksiyon kaynak hücreleri ve hatları kurmaktadır. Ayrıca kurduğu hücreler ve hatlar içine gereken yerlerde perçinleme ve saplama kaynağı istasyonları ekler.

uygulamalar

BOYA UYGULAMALARI _

Entra, çözüm ortakları ile beraber en küçük otomotiv parçasından 14 metrelik şaselere kadar farklı boyutta iş parçalarının boya otomasyonunu hayata geçirmiştir. Boya uygulamalarının gerektirdiği patlamaya karşı korumalı robot çevre birimlerini de geliştiren Entra, yeni kurulan boyahanelerde olduğu kadar manuel olarak kurulmuş boyahanelerin robotizasyonunda da görev almaktadır.


Entra ayrıca sırlama, mastikleme ve tutkallama otomasyonu üzerine uygulamalar yapar.

uygulamalar

TAŞIMA / TEZGAH BESLEME _

Tezgah besleme robotik otomasyonun en geniş uygulama alanlarından biridir. Sanayinin hemen her alanında iş parçalarının bir yerden diğerine transferi robotize edilerek yatırımı yapılmış tezgahların verimliliği ve üretim adetleri yükseltilebilir. Entra birbirinden çok farklı alanlarda işe uygun robot elleri ve çevre birimleri tasarlayıp, gerektiği yerde görüntü işleme teknolojilerini de işin içine katarak birçok başarılı uygulama gerçekleştirmiştir.

uygulamalar

PALETLEME _

Paletleme, kutuların, torbaların, kasaların, şişelerin veya karton kolilerin bir montaj hattının ürünlerin kamyona yüklenmeden önceki son istasyonu olarak paletlere yüklenmesi işidir. Dizilim varyasyonları, robot ellerindeki esneklik ile çevrim zamanı otomatik paletleme de dikkat edilmesi gereken ana başlıklardır. Entra taşıma kapasitesi, erişim mesafesi, hedef çevrim zamanı ve yerleşim alanı kısıtına göre uygun robotu seçer, barkod okuma ve/veya görüntü işleme teknolojisi içerebilecek işe özel çözümler üretir.

uygulamalar